Logo

Hledat...

Přihlásit se
Košík
0

Jak zvolit správnou velikost

Spodní prádlo je jedna z nejdůležitějších částí oděvu, kterou na sobě máme, ačkoliv není vidět. Může nám pozvednout náladu i sebevědomí, zajistit pocit pohodlí a komfortu. Aby nám ale tento kus oblečení lichotil a byl zároveň pohodlný, je důležité nepodcenit jeho výběr. Klíčem k úspěchu je určení vyhovujícího střihu a materiálu, ale teď se podíváme na to, jak se správně změřit, protože při výběru spodního prádla to je absolutní základ.
Pokud hledáte návod, jak vybrat správnou velikost podprsenky, klikněte zde.

Dámské bambusové prádlo EcoBamboo - legíny, podrpsenky a kalhotky
Dámské bambusové prádlo EcoBamboo - legíny, podrpsenky a kalhotky

Ke správnému měření budete potřebovat:

  • Krejčovský metr
  • Zrcadlo
  • Přiléhavý oděv/spodní prádlo, které nestahuje ani neformuje postavu

Obvod hrudníku

Tato míra se měří v nejširší části prsou - u mužů většinou naměřené v podpaží a u žen přes bradavky. Při odečítání míry stůjte rovně, uvolněně a metr veďte vodorovně. To si raději překontrolujte v zrcadle nebo požádejte o pomoc někoho jiného. Ženám tato míra, spolu s mírou obvodu pod prsy pomůže při výběru správné podprsenky.

Obvod boků

Tento obvod se měří v nejužší části postavy. Nachází se zpravidla kousek nad pupíkem. Zde mají značnou výhodu ženy, které mají většinou pas jasněji definovaný než muži. Proto dalším vodítkem je, že se pas nachází zhruba v polovině mezi horní hranou lopaty kyčelní a spodním žebrem. Pas měříme v klidném výdechu bez zataženého břicha.
Tip od nás: U žen se mohou naměřené míry v různých částech cyklu lišit, například v důsledku zadržování vody během premenstruačního syndromu. Proto by se měly měřit ideálně v první polovině cyklu.

Obvod sedu / boků

Krejčovský metr veďte přes nejširší místo hýždí a boků. Opět si dejte pozor, abyste nevedli metr na šikmo. Při měření mějte nohy u sebe a stůjte rovně s váhou rovnoměrně rozprostřenou na obě nohy. Metr by měl při každém měření přiléhat těsně k tělu, ale neměl by rozhodně škrtit. Pro kontrolu se přeměřte dvakrát, ať máte jistotu, že máte míry určené správně.

Výška postavy

Při měření výšky své postavy určitě oceníte pomoc druhé osoby. Měří se samozřejmě bez bot, kdy se postavíte rovně přirozeně ke zdi, s chodidly mírně od sebe (10 až 15 cm) a hlavu držte vzpřímeně. Uděláte si značku v místě vrcholku hlavy a míru pak získáte změřením vzdálenosti od země ke značce krejčovským metrem nebo jiným, který máte k dispozici.

Délka chodidla

I nyní se Vám vyplatí mít při měření někoho k ruce - vezměte si čistý papír, položte ho na podlahu kratší stranou přímo ke zdi a postavte se na něj tak, aby se pata těsně dotýkala zdi. Následně udělejte značku před palcem. Je ale důležité, aby noha byla rovnoměrně zatížená. Toho nejlépe docílíme ve stoje a když značení provede druhá osoba.
Pánské bambusové prádlo EcoBamboo - tílka, trička, boxerky
Pánské bambusové prádlo EcoBamboo - tílka, trička, boxerky

Velikostní tabulky

Filtry

Nemůžete najít správnou tabulku pro výběr velikosti? Vyzkoušejte filtry níže, které Vám pomohou najít tu správnou velikostní tabulku.

Skupina

Typ